Земельні спори

Чинне законодавство в Україні закріплює за громадянами права на купівлю-продаж, приватизацію, передачу-отримання у спадок, дарування, оренду землі. Земельні спори являють собою процес оскарження / доведення прав на землю у відповідність з нормативно-правовими актами країни і встановленої юридичної процедури.
Щоб успішно вирішити земельний спір, адвакатом широко використовується теоретичний і процесуальний інструментарій. Перший етап вирішення проблеми – це надання клієнту консультації. Далі, якщо це доцільно, дозвіл земельного спору здійснюється шляхом комунікації з протилежною стороною, представниками органів самоврядування, держ. земельного агентства.
При відсутності результату після таких дій виникає потреба в судовому розгляді. Спори, пов’язані з земельними правовідносинами, розглядаються адміністративними, цивільними та господарськими судами.
Підтримка адвокатів АО “Колегія адвокатів Оболонського району м. Києва” забезпечує ефективне врегулювання таких судових земельних спорів:
– Оформлення власності на землю;
– Встановлення меж / регламентація користування ділянкою;
– Вилучення землі з чужого незаконного володіння;
– Розділ / зміна категорії ділянки;
– Виправлення кадастрової помилки;
– Дострокове припинення договору про оренду землі;
– Оскарження відмови в приватизації;
– Визнання недійсною угоди із земельною ділянкою;
– Самовільне захоплення землі, нелегальна забудова ділянки, перенесення лінії розмежування;
– Кадастрові помилки, допущені фахівцями із землеустрою (кадастровими інженерами) або нотаріусом при реєстрації ділянки;
– Наявність протиріч в старій документації;
– Порушення правил / порядку видачі земельної ділянки;
– Втручання / створення перешкод в процесі ведення господарської діяльності на землі (неправомірні посягання на право використання землі);
– Накладка ділянок землі на кадастрової карті;
– Порушення норм добросусідства, межові конфлікти;
– Використання орендованої землі не за призначенням / інші протиріччя, що виникають при оренді ділянки, паю;
– Відмови виконавчих комітетів сільських рад в наданні інформації про наявність вільних земельних ділянок;
– Певні дії / бездіяльність представників держ. органів / органів місцевого самоврядування;
– Процедура безоплатної приватизації землі.
Фахівці  АО “Колегія адвокатів Оболонського району м. Києва” мають у своєму розпорядженні достатній практичний досвід для того, щоб взяти на себе захист однієї зі сторін у суперечці про землю. Нашим клієнтам забезпечується висока ймовірність вирішення проблеми в досудовому порядку, а при необхідності – ефективна допомога в суді.